General News

Opora slovenskej obrany nedohrala zápas, odchádzala s bolestivou grimasou

Semifinálová séria medzi Pardubicami a Spartou poriadne graduje, ale pre Petra Čerešňáka sa šiesty duel skončil predčasne. Tridsaťtriročný obranca, ktorý už v tejto sérii nútene vynechal dva zápasy, sa do zostavy vrátil s odhodlaním pomôcť tímu, no osud to zariadil inak. Sedel som v redakcii, keď sme sledovali ten záber – ticho v hale na sekundu prebila len tá ostrá zvuková kulisa nárazu o plexisklo, až mi prešiel mráz po chrbte.

Bežala posledná minúta úvodnej tretiny, keď pri mantineli došlo k nešťastnému súboju s Filipom Chlapíkom. Útočník Sparty stratil rovnováhu a v páde nešťastne stiahol Čerešňáka so sebou. Na ľade to vyzeralo zle, naozaj zle. Pri tom páde sa mu ľavá noha neprirodzene ohla a obranca okamžite signalizoval problémy, pričom sa s bolestivou grimasou držal za koleno.

Človek by si pomyslel, že to rozchodí, ale tie pohľady na striedačke hovorili jasnou rečou. Hokejoví experti priamo v prenose Misryoum len krútili hlavami nad tým, ako sa mu to koleno v kĺbe skrútilo. Nebolo to pekné na pozeranie, vôbec nie. Pre nášho reprezentanta sa týmto momentom zápas skončil, zvyšok duelu strávil len ako pozorovateľ zo striedačky.

Napokon, Pardubice ten zápas v Prahe nezvládli, prehrali 2:3. Celá séria je tak na nože, stav je 3:3 a rozhodne až siedmy duel v stredu 15. apríla. Či doň Čerešňák zasiahne… ktovie, možno áno, ale úprimne, nevyzeralo to po tom páde vôbec nádejne.

Zostáva teda len čakať, aké správy prinesú lekári. Hokej vie byť niekedy krutý, čo si budeme hovoriť.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Are you human? Please solve:Captcha


Secret Link